Nowe Biblio otwarcie, czyli ksiąska biblioteka w nowej aranżacji

Na ten dzień czekali nie tylko czytelnicy, stęsknieni za osobistą możliwością wypożyczania książek, ale i zespół Centrum Kultury, który chciał się pochwalić kompletnie odmienionym obliczem Biblioteki Publicznej. Nowa aranżacja to efekt ostatniego remontu, który wraz z wyposażeniem kosztował 210 tys. zł, a środki na ten cel pochodziły z budżetu gminy.

Stare, drewniane, zniszczone upływającym czasem regały zastąpiły nowoczesne, niezwykle estetyczne, wykonane z metalu. Powstał przytulny kącik dla najmłodszych z fotelem uszakiem, a pod ścianami znajdują się mini ławeczki. Na jednej ze ścian „wyrosło” niezwykłe drzewo z nowościami książkowymi. Zarówno ten regał książkowy, jak i logotyp Biblioteki, który pojawił się w środku, stanowią inspirację projektem BIOTEKI – Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie (projekt GK-Atelier Grzegorz Kłoda).

Przecięcia wstęgi symbolizującej otwarcie biblioteki w nowej odsłonie dokonali wspólnie burmistrz Książa Wlkp. Teofil Marciniak, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Książu Wlkp. Anna Szymanowska i dyrektor Centrum Kultury Mariola Kaźmierczak.

Włodarz gminy opowiedział uczestnikom otwarcia o tym, jaki był zakres remontu pomieszczeń biblioteki i co zostało zakupione.

Nie zabrakło także symbolicznego toastu – wody z owocami i tortu w kształcie wielkiej księgi.